top of page

WOMEN TRIBES FEST 2024 PRANEŠĖJOS

...

Mandalų piešimas

Ilona Butliene.jpg

Su Ilona mandalų piešimas yra lengvas, malonus, įkvepiantis, atpalaiduojantis, padedantis sugrįžti į savo centrą, būti akimirkoje. Šiose dirbtuvėse įsikvėpsi, padovanosi laiko sau, įsitikinsi, kad gali daugiau ir gražiau. Nupieštą mandalą parsineši namo, ji džiugins ir primins svarbius dalykus, apie kuriuos kalbėsime susitikę. Piešimo įgūdžiai nereikalingi.

Ilona Butlienė, kūrybinio piešimo vedlė.

Liepos 5 d. 17:45 - Menų erdvėje

Stovėjimas/gulėjimas ant vinių

Ernesta Nemanienė.jpg

Ši praktika leis susipažinti su savimi fiziškai nepatogiose aplinkybėse. Stovėjimas ant vinių - tai asmeninė kelionė ir puikus būdas pajusti save, savo kūną, atrasti naujas vidines jėgas. Kiekviena kelionė unikali, kiekviena tikra, kažką parodanti ar nustebinanti. Kviečiame išbandyti ir pajusti save „kitaip“.

Ernesta Nemanienė - VšĮ „Valandėlė sau“ įkūrėja

Liepos 5 d. 18:00 - Judesio erdvėje

Šokančios suknelės

Laura Gaučytė.jpg

Su suknele į festivalį? Taip! Laura kviečia šokiams laužo šviesoje. Aprangos kodas: suknelės.

Laura Gaučytė – „Laumių šokiai“ saviugdos erdvės įkūrėja, jau 7 metus vedanti NIA (neuromuscular integrative action) integruoto šokio judesio terapijos užsiėmimus.

Liepos 5 d. 22:00, Prie laužo

Sugrįžimas į savo kūną su joga

Lina Bylienė.jpeg

Joga yra tūkstantmečius praktikuojamas, patikrintas ir pagrįstas būdas sugrįžti į pačią save, išmokti surasti atramą savo viduje. Kviečiu išsitiesti kilimėlius ir leistis į savęs pažinimą, pajautimą ir susitelkimą per kvėpavimą ir asanas bei atsipalaidavimą. Ir tam tikrai nereikia jokio specialaus pasirengimo ar super lankstumo. Reikia tik nusiteikimo nevertinti ir nesilyginti su kitu bei pasirengimo pastebėti save, savo pojūčius, proto žaidimus ir atvirumo tai priimti.

Lina Bylienė, sertifikuota Yoga Alliance RYT200  jogos mokytoja

Liepos 6 ir 7 d. 8:00 - Judesio erdvėje

Kaip gamta stiprina moterį?

Giedrė Žalytė.jpg

Mes visos turime gausybę įvairių gamtos dovanų. Vienos lengvai skleidžiasi ir yra matomos kitų, kitas atrandame tik giliai tyrinėdamos savo vidų. Kai kurioms atrasti reikia palankių sąlygų; kitu atveju – galime mažai apie jas žinoti ar netgi manyti, kad jų neturime. Yra nemažai būdų, kaip galime prisiliesti prie savo prigimtinių dovanų pažinimo: tyrinėti savo santykį su gamta, leisti gamtai pabūti tarsi veidrodžiu, į kurį žvelgdamos galėtume išvysti tikrąjį AŠ.

Giedrė Žalytė, psichologė-psichoterapeutė, gamtos terapijos gidė, knygos "Gamtos terapija" autorė.

Nuotraukos autorė Kristina Kanišauskaitė-Šaltmerė.

Liepos 6 d. 10:00 - Edukacijų erdvėje

Smėlio mozaika

Rūta Sukackienė.jpg

Kūrybinis užsiėmimas, kviečiantis pasinerti į smėlio pasaulį ir išjausti savo jausmus, „piešiant“ spalvotu smėliu. Iš šio užsiėmimo išsineši savo rankomis nubarstytus „paveikslus“, kuriais galėsi papuošti namus ar padovanoti draugui.

Rūta Sukackienė, kūrybinių smėlio rinkinių „Smėlio mozaika“ sumanytoja bei autorė.

Liepos 6d. 10:00 - Menų erdvėje

Henna Tattoo

Edita Jankevičienė.jpg

Henninė Lavsodija – tai augalas, kurio lapelius sudžiovinus ir sutrynus gauname miltelius grožiui kurti. Tai visiškai natūralu ir saugu. Henna laikinosios tatuiruotės – tai lyg magiškasis procesas, kuriame grožis ryškėja palaipsniui. Laikinoji tatuiruotė and odos laikosi iki dviejų savaičių. Festivalio metu kviesime Tave leisti sau pajusti šį švelnų ir raminantį hennos prisilietimą ir ant savo odos.

Edita Jankevičienė, Henna Tattoo meistrė

Liepos 6 d. 10:00 (vyks visą dieną), susitinkame prie info centro

Poreikio realizavimo užsiėmimas „Vadovauk širdimi, valdyk protu“

Auksė Varanavičienė.jpeg

Susipažinsite su efektyviais ketinimo/poreikio realizavimo etapais pagal žinomą vadovavimo bei valdymo specialistą Stephen R. Covey. Turėsite galimybę išbandyti Auksės sukurtą patyriminį užsiėmimą – „Pušys Karalienės“, kuris vyks kryptingo judesio, muzikos bei paveikslo sintezėje. Užsiėmimo metu: • Vaizdinio išsigryninimas – kas tai per būsena, gyventi oriai iškėlus galvą? • Pajausi kaip menas ir muzika bei KRYPTINGAS kūno judesys sustiprina poreikio realizaciją. • Nuspręsi atlikti konkrečius VEIKSMUS dėl savo poreikio realizavimo. Rekomenduojame turėti kilimėlį.

Auksė Varanavičienė – sertifikuota mindfulness mokytoja, sąmoningų mankštų instruktorė, kvėpavimo terapijos specialistė, kineziterapeutė, WHM praktikė, Lietuvos įsisąmoninimu grįstos psichologijos asociacijos narė.

Liepos 6 d. 10:00 – Judesio erdvėje

Kaip aš save matau? Kaip mane mato kiti?

lektores-2.png

Ar žinai, kad kitas žmogus tave mato visai kitaip, nei tu save matai? Portretų piešimo sesijoje praplėsi požiūrį į save ir įsitikinsi, kad žmonės pasaulį mato pagal savo patirtis. Pasakodami apie save, mes atskleidžiam savo vertybes, o kalbėdami apie kitus žmones, mes atkreipiame dėmesį į detales bei verteybes, kurias patys geidžiame turėti. Piešimo sesijoje įgysite minkštesnį žvilgsnį į save ir atsiversite kito žmogaus kitokiam pasaulio matymui. Šioje sesijoje galimi tik trys moterų portretų piešimai, o vieno portreto piešimas trunka 30 minučių.

Sesijos pabaigoje vyks diskusija-aptarimas su saviugdos mentore Aukse Varanavičiene bei dizaino kurso gimnaziste Fausta Jusaityte.

Liepos 6 d. 10:00 susitinkame prie info centro.

Nevaisingumas kaip procesas ir moters emocinė kelionė jame

Olivija Aravičienė.jpg

Su nevaisingumo problemomis susiduria 15 % porų pasaulyje, o Lietuvoje – kas šešta šeima. Nevaisingumą patiriančios šeimos linkusios užsiverti savyje, dažnai užsisklendžia ir gyvena savo vidinėje vienatvėje. Nevaisingumo iššūkiams įveikti daug dėmesio skiriama fiziologiniams tyrimams, procedūroms, bet, dažnu atveju, per mažai susitelkiama į psichologinius aspektus. Seminaras / diskusija apie patiriamus psichologinius, emocinius šeimos santykių aspektus, būdingus išgyvenant nevaisingumą, ir būdus, kaip palaikyti save bei vienas kitą, susiduriant su iššūkiais gyvenime.

Olivija Aravičienė, geštalo psichoterapeutė, baigusi reprodukcinės psichoterapijos specializaciją.

Liepos 6 d. 11:30 - Edukacijų erdvėje

Vaizduotės praktikos

 Kristina Vainiute.JPG

Tai teatrinės dirbtuvės – „rinkinys“ metodų, žaidimų ir įvairių jų formų, skirtų pažadinti kūrybinį potencialą, praplėsti komforto ribas bei sužadinti fantaziją. Kalbėsimės apie asociatyvinio mąstymo svarbą, vaizduotės klišes ir uoslę kokybiškiems bei įdomiems sumanymams.

Kristina Vainiutė - teatro edukologė, režisierė, renginių organizatorė.

Liepos 6 d. 11:30, menų erdvėje

Ryšys su kūnu - ryšys su savimi!

Inga DirsytÄ_.png

Patyriminis seminaras. Mūsų kūne yra daug neišreikštų emocijų, įtampos, blokų, kurie trukdo gyvybinei energijai, spontaniškumui, mūsų savasčiai skleistis laisvai. Pasitelkiant muziką, vizualizacijas bei šokio-judesio terapijos metodus stiprinsime draugystę su savimi.

Inga Dirsytė - psichologė, kūno-judesio terapeutė.

Liepos 6 d. 11:30, judesio erdvėje

Patyriminis žygis

Giedrė Žalytė.jpg

Šio užsiėmimo metu tyrinėsime aplinką pasitelkdami vaizduotę ir pojūčius. Dalį užsiėmimo laiko lėtai judėsime, o kartais stabtelsime ir susėsime į ratą pasidalinti patirtimis. Kadangi aktyvaus judesio bus nedaug, šio užsiėmimo metu svarbu tinkama apranga pagal oro sąlygas, kad jaustumėmės patogiai ir būtų šilta. Užsiėmimas vyks bet kokiu oru.

Giedrė Žalytė, psichologė-psichoterapeutė, gamtos terapijos gidė, knygos "Gamtos terapija" autorė.

Nuotraukos autorė Kristina Kanišauskaitė-Šaltmerė.

Liepos 6 d. 11:30 susitinkame prie info centro

Mano praeities inkarai šiandienos santykiuose?

ALA.jpg

Kiekvienas mūsų ieško ypatingų santykių, siekiant meilės ir harmonijos savo gyvenime. Mes ieškome, turime lūkesčių, atrandame, nusiviliame, prarandame, o po to įtikime baisiomis pasakomis apie nelaimingą meilę ir toksiškus santykius. Tačiau santykiai tikrai nėra apie skausmą, palikimą, sudaužytą širdį ar vargą. Jie apie meilę, partnerystę, supratimą, prieėmimą ir drąsą gyventi gyvenimą, kuriant bendrystėje. Laimingų santykių neįmanoma laimėti, nusipirkti, išlošti likimo loterijoje, jie KURIAMI, būnant savo vietoje ir iš jos, tvirtai stovint ant žemės, einant savo sielos kelių, ir išmanant santykių kalbos burtažodžius ir burtaveiksmius. Tai ne paskaita, ne mokymai, tai kelionė per gyvas patirtis, matant mumyse gyvas giminės likimų istorijas ir įpročius, įvaldant savo jausmų, emocijų ir būsenų resursą, kuriant naują savo istoriją apie savo laimingus santykius. Jeigu jauti, kad nori čia būti, ateik. Aš Tavęs labai laukiu.

Ala Tamulienė  – Bert ir Sophie Hellinger tiesioginė mokinė, ilgametė dvasinių konsteliacijų praktikė, diplomuota konsteliacijų vedančioji.

Liepos 6 d. 15:00 - edukacijų erdvėje

Seksualumo kūrybinė energija

Olivija Aravičienė.jpg

Dailės terapijos praktikumas, kviečiantis prisiliesti, pažinti ir pajusti savo seksualumą bei santykį su partneriu. Daugeliui žmonių kalbėtis apie savo jausmus, lytinį potraukį, išgyvenimus yra nejauku-nesaugu. Visa tai išreikšti žodžiais yra sunku. Tad į pagalbą mums ateina vaizdiniai, simboliai ar tiesiog spalva – visa tai gali papasakoti istoriją apie mūsų vidinį gyvenimą, kuris yra nepasiekiamas žodžiams. Ši dailės terapija kviečia atvirai praleisti laiką su savo jausmais ir patyrimais. Nebėgant, nesislepiant ir intymiai.

Kuruoja Olivija Aravičienė, dailės terapeutė, baigusi LSMU ir Dailės akademijos jungtinių studijų dailės terapijos magistro studijas.

Liepos 6 d. 15:00 - menų erdvėje

Stresas – kas tai per žvėris ir kaip su juo susidraugauti?

Gustė Gramaglia.jpg

Užsiėmimo metu tyrinėsime streso sampratą, jo naudą ir žalą mūsų fizinei ir emocinei sveikatai. Pasitelkdamos psichodramos metodo elementus, turėsime galimybę susitikti su savo stresu, bandysime jį paleisti, turėsime galimybę pasakyti jam tai, ko anksčiau galbūt nedrįsome. Tyrinėsime stresą dirbant individualiai ir grupėse. Po užsiėmimo dalyvės išeis susidraugavusios su savo stresu, matys jį, kaip savo bendražygį, o ne priešą ateityje.

Gustė Gramaglia, psichologė, psichodramos asistentė, doktorantūros studentė.

Liepos 6 d. 15:00 judesio erdvėje

O kas, jeigu pasiseks?

lektores.png

Užsiėmimo metu tyrinėsime savo įsitikinimus ir baimes, jų įtaką ir pasekmes, trukdančias susikurti gyvenimą, kurio norime. „O kas, jeigu pasiseks“ – viena iš dažnai pamirštamų, mažai minimų baimių. Šiose dirbtuvėse nagrinėsime unikalius įsitikinimus ir baimių pasaulį.

Remigija Mikolaitienė ir Rita Mackonienė

Liepos 6 d. 15:00 susitinkame prie info centro

Makrame dirbtuvės

Sandra Rutkauskaitė_Makrame.jpg

Makramė yra tekstilės gaminiai, gaminami naudojant mazgų rišimo techniką. Pagrindiniai makramė mazgai yra kvadratinis mazgas (rifo mazgo variantas) ir „prikabinimo“ formos: įvairūs puskablių deriniai. Makrame pinimas labai ramina, tai tarsi meditacija, nuramina protą, sustiprėja čia ir dabar akimirkos pojūtis. Norime šia stebuklinga būsena pasidalinti su kitais, papasakoti savo patyrimus ir perduoti žinias.

Sandra Rutkauskaitė, makramė dirbtuvių vedlė.

Liepos 6 d. 16:30 - menų erdvėje

Garsų terapija

Aurelija Urmila Antanavičienė ir Aurelija Bagdonavičienė.jpg

Kviečiame tave į vidinę kelionę intuityvių instrumentų garsuose! Gongo garsų vibracija kūną veikia ląstelės lygmeniu, padeda ląstelei prisiminti jos pradinį sveiką būvį ir kūnas pradeda gyti. Gongo garsai ištraukia susikaupusia sunkias emocijas, trukdančias cirkuliuoti gyvybinei energijai. Pasinėrus į gongo garsų pasaulį, plečiasi tavo sąmonė, ateina suvokimai, atsakymai bei sprendimai.

Garso sesiją veda Aurelija Urmila Antanavičienė ir Aurelija Bagdonavičienė iš Aura Mira saviugdos erdvės.

Liepos 6 d. 17:00, judesio erdvėje

„Sutartinių atgimimas“

lektores-2.png

Balso patyriminis vakaras „Sutartinių atgimimas“ - apie žmonių prigimtinį gebėjimą dainuoti bei patirti gilų ryšį su muzika, kuri atėjo iš mūsų tautos šaknų. Tam kad žmogus skambėtų be baimės neintonuoti, balsą svarbu apšildyti, patyrinėti, suderinti. Ir kai mes atrandame ryšį su savo balsu, išsišvarina intensija dainavimui, muzikavimui, mes paleidžiame vidinį kritiką ir mėgaujamės muzika - mes leidžiame sau būti!

Jekaterina Fiodorova, Agniete Ivanauskaite, atlikėjos

Liepos 6 d. 20:00 - prie laužo

Ekstatiniai šokiai

Agnė Doveikaitė.jpeg

Ekstatinis šokis (angl. ecstatic dance) - tai nuostabi terapinė ir meditacinė judesio praktika. Toks šokis padeda paleisti įtampas, sukauptą stresą, nuovargį, užsistovėjusias emocijas bei giliai atpalaiduoja. Dėl specialiai atrinktos muzikos ir sąmoningo vedimo, ekstatinis šokis nėra tiesiog įprastas vakarėlis, o labai unikali, ir autentiška kiekvieno žmogaus patirtis bei vidinė kelionė judesyje. Mūsų kūnuose šokant išsiskiria visi malonumo hormonai: serotoninas (gera nuotaika), endorfinas (atsipalaidavimas), dopaminas (laimė), oksitocinas (meilė). Ecstatic dance - tai galimybė pamiršti kasdienybės rūpesčius, susijungti su bendraminčiais ir kartu kurti nepakartojamą šventę, kurioje kiekvienas judesys yra dovana sau ir pasauliui.

Agnė Doveikaitė – sertifikuota DFB (diferencijuotų funkcinių būsenų) metodikos instruktorė, dirba mokymų centre „SoulACTION“, „Ecstatic Dances“ projekto įkūrėja.

Liepos 6 d. 22:00 - prie laužo

Mokslas lyderystėje: mažais žingsneliais link savo tikslų

Barbora Lekešytė.jpg

Barbora Lekešytė papasakos, kaip sėkmingą tikslų siekimą veikia mūsų psichinė / emocinė ir fizinė sveikata bei kaip išlaikyti balansą ir išsiugdyti gerus įpročius.

Barbora Lekešytė - j. mokslininkė atsinaujinančios medicinos ir bioelektrochemijos srityse.

Liepos 7 d. 10:00 - edukacijų erdvėje

Kūrybinės kvapų dirbtuvės

kvepalai-10129.JPG

Parfumerijos menas gali atrodyti kaip paprastas kvapiųjų medžiagų maišymas. Bet tai yra daug daugiau! Parfumerija – mokslo ir meno sintezė, kuri apjungia gamtos mokslus, intuiciją ir kūrybiškumą. Per šią patirtį sužinosite iš kur atsirado kvepalai ir susipažinsite su pagrindiniais jų gaminimo principais. Taip pat galėsite susikurti savo kvapą!

Rimantė Balsiūnaitė, parfumerė, kvapų kūrybos ir mokslo mokėsi Belgijoje, Anglijoje ir Indijoje.

Liepos 7 d. 10:00 menų erdvėje

Vizualinė meditacija judesyje

Vėjūnė Ivanauskaitė-2.jpg

Jei esi nusiteikusi sąmoningai įsiklausyti į savo vidinį balsą, kviečiame į vidinę kelionę susitikti su savo „vidine žiniuone“ – išmintingąja dalimi tavo viduje, kuri jau žino atsakymus ir gali parodyti kelią. Užsiėmimo metu turėsi galimybę pailsinti protą ir giliau pajusti savo kūną bei įsiklausyti į jausmus, pajusti ryšį su savo intuicija. Vizualinę meditaciją lydės muzika; rekomenduojame turėti akių raištį, bei jogos kilimėlį, skarą ar pledą pasitiesti po savimi.

Vėjūnė Ivanauskaitė, klinikinė psichologė, patyriminės saviugdos vedlė

Liepos 7 d. 10:00- judesio erdvėje

Balso ir žodžio poveikio magija

As su mikrof.jpg

Balsas yra tai, kas tave lydi visą gyvenimą. Tai stiprus bendravimo įrankis. Ištartas žodis - Tavo vizitinė kortelė, išmokti skaityti tekstus su intonacija - tavo įgūdžiai. Balsu ir žodžiais perduodame informaciją ir apie save: Kas aš esu? Kaip save pristatau? Koks aš noriu būti? Kaip esu girdimas? Kalbėdamas atsakau į gilius egzistencinius klausimus. Mes bendraujame kasdien su visais. Kiekviena kalbėjimo situacija yra viešasis kalbėjimas. Intonacija, žodžio poveikio magija, pauzės kalbant ir klausant padeda patirti malonumą.

Vita Staniulytė - vokiečių kalbos gidė, vertėja, sąmoningumo renginių vedančioji, audio knygų garsintoja.

Liepos 7 d. 12:30 - edukacijų erdvėje

Programa vaikams

pexels-olia-danilevich-4982530.jpg

• Svajones sudėsime ir pūsime didelius muilo burbulus. • Spalvotų kasyčių pynimas pagal nuotaiką. • Sporto žaidimai ir užsiėmimai. • Kūrybinių dirbtuvių kampelis. • „Smėlio dirbtuvės“su Rūta Sukackiene

Festivalio savanorės

Visomis festivalio dienomis jūsų vaikus užims žaismingos ir su šypseną veiduose mūsų savanorės, kurios kvies vaikus įvairioms veikloms:

WOMEN TRIBES FEST PROGRAMA

Moterų asmeninio tobulėjimo festivalis Women Tribes Fest pristato programą. Liepos 5-7 dienomis Trakų Pusiasalyje pirmąjį kartą vyksiantis festivalis kviečia moteris tobulėti ir su lengvumu judėti geriausios savo versijos link.

Įvairiapusė Women Tribes festivalio programa vilioja diskusijų ir paskaitų programa, menų dirbtuvėmis, kūrybiškumo sesijomis bei muzikos potyriais. Nepamirštos ir mūsų mažiausios dalyvės, kurias kūrybiškomis veiklomis užims mūsų savanorės viso festivalio metu.

WOMEN TRIBES FEST 2024 PROGRAMA HORIZONTALI.png
bottom of page